NCTS Hub’ta Neler Var?

Canlı Destek Sistemi

Tüm istekleriniz hakkında taleplerinizi sistem üzerinden yapabilir, sorunlarınıza daha hızlı çözüm bulabilirsiniz.

Hızlı Veri Girişi

Fiziki ortamda kâğıt üzerinden yürüyen işlerimizi dijitalleştirerek NCTS Hub üzerine taşıyarak daha hızlı ve doğru çözümler sunduk. Dijital olarak yeni iş ortağı ve plaka eklemelerinizi NCTS Hub üzerinden oluşturabilirsiniz.

Gelişmiş Raporlama ve Dashboard

NCTS Hub’a ilk girdiğiniz andan itibaren beyan sayılarınız, açık beyan, son yapılan işlemleriniz ve işlem adetleriyle ilgili detaylı dashboard sunmaktayız. Fatura detayı, beyan detayı, plaka beyan eşleşmeleri, detaylı açık beyanlar ve benzeri birçok raporu görüntüleyebilir; dilediğiniz formatta çıktı alabilirsiniz.

Kullanıcı Yetkilendirme

Müşterilerimiz, personellerinin kullanıcı hesap yetkilerini detaylı bir şekilde özelleştirebilirsiniz.

Mail Bilgilendirme Sistemi

Müşterilerimiz, oluşturulan bilgilendirme başlıkları ile ilgili bilgi maili almak istedikleri alanları kullanıcı bazlı seçebilirsiniz.

Transit İşlemlerinden Daha Fazlası

Araç, şoför, müşteri, gönderici- alıcı vb. bilgilerinizi portala kaydedebilir, beyan işlemleri dışındaki süreçlerinizi de kolaylıkla sistemden takip edebilirsiniz. 

Açık Beyan Modülü

Açık Beyanlar modülünde transit süresi içerisinde kapanmayan beyannameler listelenerek gümrük statüsü ve araştırma bildirimi takibatı sağlanır. Hem modül olarak hem de rapor olarak açık beyanları anlık takip edebilirsiniz.

Sınır Geçiş Takibi

Sınır geçişi yapan tüm beyanlarımızın Transit MRN Follow-up sistemi üzerinden otomatik sorgulamaları yapabilirsiniz.

Yurtdışı Beyanlar (NCTS Hub Avrupa)

Almanya, Bulgaristan, İtalya, Romanya ve Makedonya Gümrükleriyle tam entegre olup, NCTS Hub üzerinden bu ülkelerden hareketli beyan açabilirsiniz.

Banka Entegrasyonları

İşbankası, Garanti BBVA ve Ziraat Bankası ile web servis üzerinden entegrasyonlar sağlanmış olup, tüm ödemeler NCTS Hub’a otomatik olarak kaydolmaktadır.

Sanal POS

Kredi kartı ile yapılan ödemeler NCTS Hub’da yer alan müşteri hesaplarına otomatik işlenmektedir.

Firma Teminatlı İşlemler

Firmalar kendi teminatları ile düzenledikleri beyannameleri Tobbund arayüz ve web servis üzerinden gümrük idarelerine sunabilmektedirler. Detaylı raporlama, açık beyan takibi, aktif imza kuyruğu yönetimi, T1 RO-RO'dan ENS’lerin otomatik oluşturulabilme özelliği, teminatın yetmediği durumlarda Tobbund teminatına bilgileri tekrar yazmaya gerek olmadan otomatik geçiş olanağı sunulmaktadır.

İzinli Gönderici

Firmaların izinli gönderici statüsündeki işlemler, Tobbund arayüz ve web servis üzerinden gümrük idarelerine sunulabilmektedir. Hat bildirim başvuru, başvuru sorgulama, başvuru iptal et ve hat sonuç sorgulama ile işlemleri hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. 

U-ETDS

U-ETDS kapsamında taşımacılık faaliyetinde bulunan firmaların yük bildiriminde bulunması zorunluluğuna istinaden NCTS HUB üzerinden Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na yük bildiriminde bulunabilir; gerekli bilgilerin transit beyannamesinden U-ETDS'ye otomatik aktarımını sağlayabilirsiniz.

Mobil Uygulama

Mobil uygulama ile tüm işlemlerinizi akıllı telefon, tablet vb. cihazlarınızla gerçekleştirebilir, transit işlemlerinizi dilediğiniz her yerde takip edebilirsiniz.