Geri

23-30 Mayıs 2022 Dönemi SRC-5 Eğitici Eğitimi Başarı ile Tamamlandı
T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Düzenleme Genel Müdürlüğü koordinasyonu, denetim ve gözetiminde, Şirketimiz organizasyonunda SRC 5 eğitimini verecek eğiticileri yetiştirmek amacıyla, 23 – 30 Mayıs 2022 tarihlerinde Ankara Otel'de Tehlikeli Yük Taşımacılığı Sürücü Eğitmeni Eğitimi ( SRC 5 Eğitici Eğitimi ) gerçekleştirilmiştir.


Tehlikeli madde taşımacılığı faaliyetlerinin; insan sağlığına, diğer canlı varlıklara ve çevreye zarar vermeden güvenli, emniyetli ve düzenli bir şekilde yürütülmesi amacıyla, bu faaliyette yer alacak tehlikeli madde güvenlik danışmanlarına ve tehlikeli madde taşıyan araç şoförlerine eğitim verecek eğitim kuruluşları ile eğiticilerin yetkilendirilmeleri, eğitimleri, sınavları, belgelendirilmeleri konularını içeren eğitim, Prof.Dr. Mehmet Taşpınar ve Hüseyin Dilaver tarafından 47 katılımcıya verilmiştir.


30 Mayıs 2022 tarihinde yapılan sınavda başarılı olan adaylara T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından e-devlet üzerinden sertifikaları verilecektir.